Ремонт БФП

Xerox WorkCentre 5845 – застрягає папір у області бокової кришки.

По словах нашого клієнта,  а саме “Студія друку”, папір почав зупинятися в районі бокової кришки після того, як під час роботи з’явився характерний звук скреготіння і,  як наслідок,  маємо застрягання аркушу в середині апарата.

Відео несправності, яке надав клієнт:

Вже на місці почали розбиратися з несправнісю. Першою зачіпкою стало те, що шестерні, які передають обертовий момент на лоток ручної подачі,  вільно крутяться.

По логіці роботи апарату  шестерні мали б бути у зв’язці з головним двигуном, а отже, вони б не мали вільно крутитися. 

Знявши модуль дуплекса, отримали відносно непоганий огляд дотичних шестерень. Імітуючи рух шестернями, на котрі ми звернули увагу,  помітили, що шестерні, які обведені на нижньому фото,  пробують рухатись. Зробиили ними на скільки це можливо маніпуляції,  і  в результаті шестерні зачепились.  Зібрали апарат до купи та зробили пару відбитків, після чого застрягання відновилось. А шестерні втратили з’єднання.

В мануалі знайшли ілюстрацію того, як і які шестерні відповідають за передачу руху у вузлі реєстрації. Обведена шестерня – це т, до якої ми дотягнулися рукою, і після маніпуляцій з якою апарат зробив пару відбитків. 

До вузла реєстрації добратися відносно не важко. Треба зняти лиш блок проявки, блок фотобарабану, блок термозакріплення, модуль дуплекса, коротрон переносу, і від’єднати та відтягнути в сторону модуль кріплення коротрону переносу.

Ось так і виглядає модуль реєстрації.

А ось так виглядає причина нашої несправності:

А ось так би мало бути:

Причина банальна – під навантаженням вискочила кліпса, яка фіксує шестерню на свому місці. Кліпсу знайшли в середині апарату, вона була не пошкоджена.  Встановивши її, пересвідчились що кліпса досить таки надійно тримає свою позицію. А ось сфотографувати її – забули. 

Вернувши всі модулі на місце, провели тест.   Апарат вже не згадував про застрягання, і вернувся до роботи.

 

P.S. Під час зборки важливо пересвідчитись, що усі вузли “сідають” у свої місця. Мали халепу, коли вузол реєстрації не сів на своє місце і апарат постійно жалівся на “замяття паперу”. 

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.