Звіти з ремонтів

Ремонт корпусу в ноутбуці SONY SVF152C29M. Як ми це робимо.

Ноутбук потрапив в ремонт з “розваленим” корпусом в районі кріплення шарнірів кришки дисплея. Кришка дисплея не трималась, і щоб зробити фото, прийшлось її підпирати.

Завдання – відновити функціонування кришки дисплея  з “мінімальними втратами у зовнішньому вигляді” .

Пару слів про причини. Через певний проміжок користування у ноутбуках шарніри починають “тугіше ходити”, а пластик втрачає еластичність та робиться більш крихкий. Якщо проблему ігнорувати, тобто не звертати уваги на те, що кришка “туго ходить” – починають виламуватись кріплення гвинтів, тріскати копусні елементи, і в результаті отримуємо те, що сьогодні у нас на ремонті. Як тільки помічаєте,що щось не те з тою кришкою – несіть ноутбук у сервіс. Поки не пізно шарніри можна “попустити” або якщо вони монолітні, – то замінити на нові.

Отже, по фото видно,що права сторона взагалі “вийшла з гри” а ліва “ледь дихає”.

Знявши “корито”(сама нижня кришка ноутбука), бачимо, що усі елементи жорсткості зламані.

Тут видно, що решітка радіатора розлетілася, і  її частина залишилась на радіаторі. Ця решітка забезпечує жорсткість лівої сторони на горизонтальний згин. Тобто, коли відкривається чи закривається кришка дисплея, “корито” не вигинається.

Аналогічна ситуація з правої сторони.

Значить, першим ділом фіксимо корито, і починаємо з решітки. Клеїмо та потім впаюємо стержні. Сам клей хоч він у нас і досить “крутий”, але на довго його самого не хватить.

Проклеїли, впаяли стержні.

Підшліфували залишки з стержнів.

Результат хороший.

Тут також проклеїли, запаяли стержні, відшліфували.

Тепер саме цікаве. Верхня кришка.

Вона у цій моделі ноутбука несуча. На неї беспосередньо кріпиться материнська плата та кришка дисплея.

Тут теж на словах все просто. Клеємо відламаний фрагмент, підсилюємо стержнями, вплавляємо нові гайки на місця де вони відсутні.

Елемент приклеїли, стержнями закріпили. Кришка дуже тонка, і місце, де вплавлений стержень, видно з другої сторони. Трохи псує вигляд. Але вже нічого не вдієш.

Готуємо гайку до вплавлення. Вплавляємо клеємо + збільшуємо несучу площу кріплення гайки.

Вплавили. Проклеїли.

Тепер збираємо.

І ось результат роботи.

Результат не ідеальний, але дуже хороший. Крім того, що підсилили корпус у місцях найбільшого навантаження,  ще “попустили” шарніри, щоб кришка матриці легше відкривалась та закривалась.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.