Налаштування операційних систем

Як виправити помилку ” програмою установки не вдалося створити новий або знайти існуючий системний розділ “

Помилка – програмою установки не вдалося створити новий або знайти існуючий системний розділ ( рос. Программе установки не удалось создать новый или найти существующий системный раздел ) не рідко виникає під час встановлення операційних систем таких як Windows 7 , Windows 8 , Windows 8.1 , Windows 10. Для простих користувачів це досить таки неприємний сюрприз. Так що спробуємо розтлумачити, що тут до чого.

Сама помилка виникає на етапі “розбивки” жорсткого диску. Диски створюються, знищуються, але при виборі диску,на котрий хочемо встановити операційну систему, вискакує саме повідомлення про помилку та продовжити інсталяцію неможливо.

Причини даного негаразду можуть бути у наступному:

 • В BIOS комп’ютера першим у списку завантаження стоїть не жорсткий диск, на котрий встановлюється операційна система, а  флешка, DVD-ROM, завантаження по мережі…;
 • В ПК підключенні більше одного жорсткого диску. Варто спробувати відключити усі додаткові диски на момент інсталяції операційної системи.;
 • Можливо, флешка, з якої проводиться інсталяція,не підходить для цього. Варто спробувати по новому створити завантажувальну флешку та в іншій програмі. Крім того,вибрати інший образ ОС і бажано оригінальний.
 • Невірні налаштування завантаження в BIOS комп’ютера;

 

Сама поширена причина помилки “програмою установки не вдалося створити новий або знайти існуючий системний розділ” – є пункт №1, тобто перший пристрій,з якого буде проводитись завантаження,є не жорстким диском, а флешкою,  DVD або завантаженням по мережі.

Для того щоб це вирішити необхідно зайти в налаштування BIOS (одразу після вкл пк / ноутбука треба натиснути DEL або F2 ) , та в розділі BOOT перетягнути необхідний жорсткий диск на перше місце. Потім зберегти налаштування, і вже після перезавантаження, клавішою F8 або F12 (деколи F9) вибрати носій,з которго будете встановлювати операційну систему.


Ще один спосіб вирішення – це розбити жорсткий диск, скопіювати на нього установчі файли ОС, зробити його завантажувальним та перезавантажитись. Якщо так зробити, то встановлення ОС буде проходити вже з самого жорсткого диску і ніяких складнощів під час установки не мало б бути. Для цього потрібно запустити встановлення ОС,  створити розділ під диск С:, а потім для виклику командної стрічки натиснути комбінацію Shift+F10. Тепер необхідно буде виконати наступні команди:

diskpart – запускаємо утиліту.

list disk – покаже перелік дисків. Тут як мінімум маєте побачити жорсткий диск, на котрий встановлюється ОС, та носій, з котрого проводиться інсталяція.

select disk 0 – вибираємо диск, на котрий будемо інсталювати ОС. У вас він може бути під іншим номером.

list part – виводимо список розділів на диску. Наприклад,  якщо ми створили один розділ, то він має бути під номером 1.

select partition 1 – його і вибираємо.

active – робимо цей розділ активним. Тепер він буде використовуватись для завантаження.

format fs=ntfs quick – форматуємо розділ.

assign letter=C  – присвоюємо букву С розділу. Якщо буква С зайнята, то присвоюємо іншу. Запамятовуємо, оскільки знадобиться ще на етапі копіювання.

exit – виходимо з утиліти diskpart, але залишаємось працювати в консолі.

Тепер треба визначити, під якою буквою у нас в системі присутня флешка з інсталяційними файлами. Для цього можна просто перебирати по алфавіту комбінації типу  d:  натискаємо клавішу”Enter”, та переглядаємо каталог командою dir. Якщо в каталозі необхідні файли, то йдемо далі, якщо ні, то пробуємо f:, i: і так далі.

Припустимо флешка у нас під буквою D, а розділ куди будемо інсталювати операційну систему під буквою C, тоді команда для копіювання установчих файлів буде така:

xcopy d: c: /e /h /k

Після завершення копіювання, виконуємо наступну команду:

bootsect /nt60 c:  – Команда робить диск С: завантажувальним.

Тепер можна витягувати флешку, перезавантажитись,  налаштувати завантаження з жорсткого диску та ще раз перезавантажитись. Якщо все зроблено вірно, то встановлення ОС має пройти без помилок.

Якщо все пройшло успішно, після встановлення ОС, з меню загрузки необхідно позабирати лишні записи (Виконати -> msconfig -> Автозавантаження).

 

 

 

 

5 thoughts on “Як виправити помилку ” програмою установки не вдалося створити новий або знайти існуючий системний розділ “

 1. Маркіян :

  Потрібно було e BIOS змінити пріорітети завантаження і все запрацювало. Дуже Вам дякую!

  1. Твердинюк Д.М. :

   Дякуємо за відгук )

 2. Сергій :

  Все файно вийшло, дякую.

 3. Микола :

  Дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.