Ремонт ноутбуків

Вимикається під час завантаження операційної системи Dell N7010

Ноутбук потрапив до нас , у сервісний центр , з скаргою – вимикається під час завантаження  операційної системи. Клієнт підозрював, що проблема з жорстким диском. 

Провівши діагностику ноутбука, ми виявили що причина вимикання – шалений нагрів відеочіпа. Температура графічного чіпа в режимі простою досягнула 102 C за 3 хв роботи.

Перша підозра – це проблема з системою охолодження. І саме так було. Радіатор охолодження, забитий пилом , належним чином не охолоджувався.

Ще свій “вклад” в нагрів внесла термопрокладка графічного чіпа, яка втратила свої теплопровідні властивості та висохша термопаста на процессорі.

Отже в підсумку – ми провели чистку системи охолодження, заміну термопроладки та термопасти. Час збирати і тестувати. Але є ще ремарочка – відеочіп вже раніше прогрівався. Тобто його працездатність відновлювали прогрівши його до температури плавлення припою, і це тільки припущення, на яке вказувала кількість флюсу навколо чіпа та потемніння плати навколо. А це в свою чергу вказує – на потенційну несправність самого відеочіпа.

Тим не менше. Зібравши ми отримали позитивний результат по нагріву – 65С. 

Подальші тести та робочі навантаження в нашому сервісному центрі  вказали на те що ноутбук – не перегрівається, але гріється. Працювати на ньому можна без проблем, але для подальшої надійної експлуатації – необхідна заміна графічного чіпа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.