ПК не вмикається і здуті конденсатори.

Саме з скаргою ” не вмикається комп’ютер ” потрапив до нас на ремонт цей системний блок. 

Материнська плата ASUS M2N-MX  досить таки вже стара, але тим не менше ще служить у багатьох користувачів ПК…

Отже, спроба влючити пк – безуспішна. Реакції на кнопку немає. Розбираємо.

Перше, що кинулось в очі – це вздуті конденсатори біля нижнього краю слоту під оперативну пам’ть.

Підставляємо свій робочий блок живлення – старт є.

Дивимось, що твориться в блоці живлення з комп’ютера. Сам блок  живлення розрахований на пікову потужність в 400W і візуально дуже старий. На примусове включення – реагує позитивно, заводиться. Присутні незначні пульсації під навантаженням.

Розібрали. Зразу видно вздуті електроліти. І тут тепер стало головне питання – що робити ? Заміна усіх електролітв, щоб привести блок живлення на довго в робочий стан, майже дорівнює вартості нового блока живлення. Отже, проводимо заміну блоку. 

А от на материнські платі електроліти замінюємо на нові. Паралельно тестуємо несправні конденсатори. І як показує наш тестер, усі конденсатори, котрі були вздуті  взагплі були не робочі та не виконували покладених на них завдань.

Також вирішили перевірити конденсатори, які були на одній лінії з тими, що вийшли з ладу, але візуально виглядали добре. Адже не завжди несправний конденсатор вздувається. Серед характеристик конденсатора: С – ємність, r – опір, ESI – послідовна еквівалентна індуктивність є ще ESR – послідовний еквівалентний опір. Саме відхилення ESR у більшу сторону – характеризує неспраність конденсатора. У цьому випадку,конденсатор буде грітися в наслідок чого буде рости відхилення по ємності і як результат – збій у роботі всієї схеми. Крім того, конденсатори з часом втрачають ще свою заявлену ємність.

Тест – ОК. Ємність та ESR – в межах допуску.

Під заміну потрапили конденсатори, котрі здулися та ще пара, які брали для тесту.

Основна робота зроблена, системний блок бонусом очищений від пилу і тепер до зборки.

Включення – старт є.

Зображення – є.

Комп’ютер успішно відремонтований. 

У підсумку хочу додати, що основна проблема була у блоці живлення. А електроліти на материнській платі було необхідно замінити, щоб забезпечити стабільну роботу ПК. 

Такі симптоми як включився не з першого разу, довго включався та потім працює добре, в основному пов’язані з конденсаторами. І якщо ігнорувати такі симптоми – то в кінці кінців техніка виходить з ладу і часто вже з глибшими несправностями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.