Про доцільність ремонту струменевих БФП Canon та HP

Написати цей пост вирішили через типові ситуації зі зверненнями щодо ремонту струменевих БФП. Мове йде про багатофункціональні пристрої HP та Canon, друк у яких здійснюється за рахунок картриджа. Саме через картридж у власників даних пристроїв і виникають клопоти.

Щойно розпакований картридж буде бездоганно друкувати до того моменту, поки у нього не закінчиться фарба. Далі, по задуму виробників він утилізовується і на його місце купляється інший. У нас картридж заправляється і працює далі, поки не виходить з ладу. Про те, що картридж вийшов з ладу сповіщає сам БФП або принтер (висвітлює помилку та перестає працювати). І тут саме цікаве. Новий чорний картридж №21, на прикладі БФП HP F380, вартує  в середньому 700 грн. А кольоровий картридж №22 вартує майже 900 грн. Тепер, увага. Нове БФП Canon PIXMA E414 вартує майже 1600 грн. Тобто 2-а картриджі, сумарна вартість яких  1600 грн. виходять в одну ціну з новим БФП.

Хоча тут є теж цікавий нюанс. Картриджі, котрі йдуть в комплекті з новим БФП, як правило мають знижену ємність, а отже їх частіше треба буде заправляти.

Отже, в підсумку можна сказати, якщо вийшов один картридж з ладу, є зміст придбати новий. Якщо вийшло 2-а картриджі – необхідно зважувати що вигідніше.

Інші несправності зустрічаються дуже – дуже рідко.

Ще пару рекомендацій що до картриджів:

  • Не давайте їм засохнути – друкуйте мінімум одну сторінку в тиждень – два.
  • Картриджі мають бути заправленні. Великий відсоток виходу з ладу – через те що закінчилась фарба і сопла картриджа працюють в “холосту”. Це призводить до перегріву та смерті друкуючих сопел. Отже, якщо під час друку з’явились білі пробіли – картридж необхідно заправити.
  • Якщо принтер довго не використовується – вийміть з нього картриджі та поставте їх у герметичний пакет/коробку і покладіть туди тампон змочений водою.

І ще варто додати, що на БФП, у яких для друку використовуються картриджі,не має змісту встановлювати СНПЧ ( Система безперебійної подачі чорнила ). Виробника цікавить, щоб картридж віддрукував заявленні 900 – 1500 сторінок. Далі спрогнозувати як він себе поведе  неможливо. СНПЧ актуальні для принтерів від EPSON, але це вже окрема тема.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.