Canon i-SENSYS MF3010 – шелестить під час друку, по краю не припікає

Заявлена несправність  – димить. Не підтвердилась. Але під час друку чути постороній звук, який можна охарактеризувати як шелест.

Такий звук могла давати розірвана термоплівка або кусок застряглого аркуша паперу. Доступу до термоплівки при зібраному БФП у цієї моделі немає, через що здогади візуально підтвердити  неможливо.  Треба лізти у середину.

Щоб зняти блок термозакріплення необхідно демонтовувати плату форматера та її платформу.

Якраз для того, щоб від’єднати живлення термоелементу, термістора, оптопар – необхідно було демонтовувати плату форматера та її платформу.

Пічка демонтована, і без неї БФП виглядає пустовато… Як не як, один з головних вузлів ).

До пічки добрались. Підозри підтвердились – вийшла з ладу термоплівка. Крім того, на направляючих багато запікшогося тонеру.

Крім того, відпрацювали свій ресурс бушинги та резиновий вал. Теоретично, це і стало причиною псування термоплівки, оскільки,зносившись, бушинг утворив перекос прижиму, прижимного валу, через що і з’їхала термопілвка.

Так виглядає зношений бушинг:

В порівнянні з новим:

А так виглядають зношений та новий прижимні вали.

 

В підсумку – під заміну 2 бушинги, термоплівка, прижимний вал + чистка та замщування.

Це термоелемент, до чистки:

Це після:

Змащуємо поверхню термоелементу:

І тепер роботи в зворотньому порядку, зборка.

Після того як все зібрали, заправили та почистили картридж і проганали тест на сторінок 50. Тонер припікається, дефекту зображення немає. БФП відремонтовано.

P.S. i-SENSYS MF3010 – одні з небагатьох безпроблемних БФП для дому від Canon. Самі вони надійні, картриджі дешеві в обслуговуванні та заправці. Єдине, що потрібне йому для довгого життя  – це дотримання умов експлуатації та бережне ставлення.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.