Без рубрики

Дати друге життя старенькому ноутбуку, або чому ми рекомендуємо SSD диски?

Не рідко люди до нас звертаються з проханням пришвидшити роботу ноутбука або з наріканням на те,що ноутбук довго завантажується та думає перед віткриттям каталогів/папок , довго завантажуються програми. Думаю, це знайоме усім користувачам ноутбуків і не тільки.

Причина гальм – в переважній більшості жорсткий диск ( HDD ).  Десь в 1990 роках  було вирішено робити жорсткі диски на 4300 rpm та 5400 rpm (оборотів на хвилину), які працювали на швидкості 60-90 Мб/с. На сьогодні нічого не змінилось, крім того, що з 2001  на ринок вийшли жорсткі диски на 7200 rpm, які працюють на швидкості до 120 Мб/с.

В жорстких дисках все стабільно, а ось нові операційні системи, софт невпинно розвивались та потребували вже більших швидкостей, ніж міг дати жорсткий диск.  Чого тільки вартує дочекатись завантаження оперційної системи та програм з автозапуску. Довго цей процес триває.

Перший нетбук з SSD на 4 Гб  з’явився від Asus у 2007 році. А вже на наступний рік, Південнокорейська компанія Mtron Storage Technology створює SSD накопичувач на 128 Гб, з швидкістю запису 240 Мб/с, що в 2 рази швидше від HDD. Очевидно, що на той час ціна SSD диску була м’яко кажучи космічна.

Тим не менше на сьогодні ціни на SSD диски стали доступні, і ,якщо брати на вскидку, то 500Gb HHD по ціні дорівнює 256 SSD. Разом з тим і виросла швидкість SSD дисків, де середній показник зчитування/запису 500 Мб/с  (HDD далі 120 Мб/с).  Крім того, потреба у великих об’ємах жорстких дисків з ростом швидкості та доступності Internet відпала. Не має потреби зберігати гігабайти фільмів, музики адже все доступно онлайн. Крім того, стало доступне збереження файлів у хмарах.

Отже, очевидні плюси від встановлення SSD:

  • В рази виростає швидкодія ноутбука/ПК
  • Ударостійкість
  • Безшумність у роботі
  • Менше споживання енергії, і це актуально для тих, хто користується ноутбуком як ноутбуком, а не як стаціонарним ПК.
  • Висока надійність

Мінуси теж є:

  • Вища ціна у порівнянні з HDD
  • У випадку виходу SSD диска з ладу, відновити інформацію набагато складніше,ніж з звичайного HDD

Я вважаю, що при питанні, який накопичувач встановлювати, відповідь – очевидна.

Окрім того, якщо мова йде про апгрейд ноутбука, але потрібно залишити старий жорсткий диск, то це також можливо. Протн прийдеться пожертвувати CD-ROM, а на його місце встановлюється шахта, в яку вмонтовується HDD. А на місце HDD встановлюється SSD.

Що стосується ПК, то тут все просто. Можна використовувати SSD навіть невеликого об’єму для роботи операційної системи та супутніх програм. А усі великі файли зберігати на більш дешевих HDD.

Переглянути як SSD диски є у наявності

P.S. Також кращої швидкодії у ноутбука можна досягнути апгрейдом пам’яті та процессора. Але це буде не так ефективно і для цієї теми потрібен окремий допис.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.