HP LaserJet 2100 – не тягне папір. Вирішено.

Попав до нас цей динозавр – переросток з сиптомом – не тягне папір. По симптомах підозра впала на ролік подачі, ти паче він вже і був зношений.  Замінили – пропустили пару тестових сторінок… І далі те саме. Чути як спрацьовує соленоїд, а папір не подається. Наперед забігаючи скажу, що апарат достатньо старий і ряд запчастин до нього вже дуже важко знайти. Так що ремонт мав бути цікавий.

Отже відкривши праву кришку, за якою знаходиться плата форматера і блок шестерень, одразу надибали на залишки жильцья принтера, хранителя напевне))).

Само собою з почестями відправили в утилізацію і приступили до огляду запчастини, яка саме нас і цікавила – соленоїда. Від старості у них “вмирає” подушка, яка зменшує рівень шуму від роботи самого соленоїда. Вона гасить “клацання”. Але з часом перетворюється на імпровізований двох-сторонній скочт, який виводить з ладу роботу соленоїда. Пластина просто прилипає і не вертається в позицію готовості. Догадки підтердились:

Почистили, зібрали і…. знову те саме. Що зробиш ? Стара техніка.  Ще раз розборка, аналіз роботи… і прийшли до висновку що проблема в пружині:

Її призначення просте – при спрацюванні соленоїда, вона має підтягнути шестерню “півмісяць” яка зв’язана з роліком подачі паперу до основної, яка постійно в русі. З часом пружина “просіла” і не мала достатньо сили щоб поставити шестерню в правильне положення. Пружину замінили на більш потужнішу, і результат – проблема усунута. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.